נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

5  סיבות שבגללן הרבה אנשים היום עושים טיפול שורש

טיפול שורש

ישנן הרבה סיבות רבות בגינם אנשים עושים טיפולי שורש. אם אתם לא יודעים האם אתם צריכים טיפול שורש, תוכלו להסתכל ברשימה ולראות האם הסיבה שאתם הולכים לעשות טיפול שורש נמצאת ברשימה. כמובן שרשימה זו אינה ממצה את כל הסיבות וישנן סיבות רבות לעשות טיפול שורש, כדי לדעת אם אתם באמת צריכים התייעצו עם רופא מומחה בנושא.

 

מהו טיפול שורש

במידה סיבה כזו או אחרת גרמה לחור בשן, והחור העמיק לליבת השן ויצר דלקת מבצעים טיפול שורש. אנשים שצריכים טיפול שורש חשו כאבי שיניים עזים ולכן פנו אל הרופא. הרופא מאבחן את הבעיה ואם הכאב נובע מהצורך בטיפולי שורש זה מה שיבצע. בטיפול הרופא מגיע אל השכבה תחת השן, מנקה אותה וסותם את החור שנוצר. תוכלו למצוא מידע נוסף אצל רוט קאנלס.

 

מהן הסיבות בגללן אנשים צריכים טיפולי שורש

זיהומית – שיניים הן מקור לזיהומים רבים. לכן, במידה ואנשים לא מקפידים על הגיינת פה טובה, יכול להיווצר זיהום. הזיהום בראשיתו הוא חיצוני אך עם הזמן הזיהום עלול להפוך גם לפנימי. זיהום פנימי מחייב טיפול שורש מידי.

הזיהום הנפוץ ביותר הוא העששת. על מחלת העששת ככל הנראה שמעתם, אך לא כולם יודעים שהיא זו שגורמת לזיהומים שבסוף מובילים לצורך של טיפולי שורש.

 אלקטיבי (מבחירה) – במידה וצריך לעשות כתר או לחילופין פעולה שיקומית הקשורה למוך השן, מתחייב טיפול שורש. לעיתים הרופא לא רואה זיהום אך המטופל מדבר על סימפוטמים של כאב עמוק וחד, במקרים אלו לרופא המומחה שיקול דעת בהחלטה איך לפעול ובהחלט ייתכן שיחליט לבצע טיפול שורש.

חשיפה של מוך השן – במקרים בהן נשברה השן או מוך השן נחשף, הרופא כנראה יחליט שיש צורך בטיפול שורש

שחיקת שיניים – אנשים רבים שוחקים שיניים בלילה, זו תופעה נפוצה ביותר. אולם, יש מקרים ששחיקת השיניים היא הרבה יותר חזקה. מקרים אלו יכולים להוביל לשחיקת שיניים שתגיע עד למוך. יש לזכור כי שחיקת שיניים בעוצמה כזו היא לא נפוצה כמו שחיקת השיניים הרגילה ולא כל מקרה שכזה יוביל לטיפול שורש.

צרכים אסתטיים – ישנם ניתוחי שיניים שנדרשים לצורך אסתטיקה בלבד. למשל, אם לאדם נשברה שן והוא משתיל שן חדשה לגמרי. מקרים אלו לעיתים דורשים הגעה אל מוך השן, וכדי להגיע לשם נדרש טיפול שורש.

 

לסיכום

טיפולי שורש הם לא תמיד נעימים, אך כפי שניתן לראות אנשים רבים בחברה זקוקים להם. אם אתם מרגישים כאב בשניים, עליכם לפנות לרופא שיניים מומחה באופן מידי. זאת משום שכאבים מסוג זה יכולים להחמיר בקלות רבה וליצור בעיות חמורות יותר שייתכן שהטיפול הראשוני היה חוסך לכם אותן אם הייתם מקדימים את ההליכה לרופא.

טיפול שורש

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא בריאות
מהו מכשיר טנס ובמה הוא מסייע
מהו מכשיר טנס ובמה הוא מסייע?

בשנים האחרונות גוברת התעניינות בשיטות חלופיות לשיכוך כאבים. אחת מהשיטות שצוברת פופולריות רבה היא השימוש במכשיר טנס (Tens). מדובר

דוקטור
איך בוחרים מטפל רגשי?

ההחלטה לטפל בעצמנו אינה פשוטה. אנו יודעים כי נצטרך להתמודד עם כל מה שניסינו לברוח ממנו עד עכשיו ולהדחיק.

רפואה פרטית בארץ

מכירים את זה שאתם מתקשרים לקופת החולים בשביל לתאם תור לבדיקה פשוטה ביותר ומוצאים את עצמכם ממתינים חודשים לתור?