נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

4 עובדות על פרשת השבוע שלא הכרתם

4 עובדות על פרשת השבוע שלא הכרתם

בתקופה האחרונה ישנה התעניינות רבה בקרב הציבור בתחומים שונים שנוגעים ליהדות. החלטנו לקחת את העניין לידיים ולהעלות סדרת מדריכים שתציג בכל פעם 4 עובדות שעוסקות בתחום מסוים. הפעם נציג בפניכם את האינפורמציה אודות פרשת השבוע. הישארו כאן ותגלו את כל המידע שלא הכרתם עד היום.

 

עובדה ראשונה – פרשת השבוע היא קטע מתוך 5 חומשי התורה

בחרנו לפתוח את המדריך הנוכחי בהגדרה קצרה של "פרשת השבוע". נסביר שזהו קטע שנכלל בתוך חומשי התורה. אחת לשבוע (בשבת בבוקר) קוראים בבית הכנסת פרשה אחרת בהתאם לסדר. כך שבסופו של דבר, בשמחת תורה, משלימים את הקריאה של התורה כולה. לאחר מכן, מתחילים מהתחלה את קריאת פרשות השבוע שמאפשרות לכל יהודי להכיר בקטעים נבחרים מהתורה. המטרה היא לחשוף ולהעמיק את הלימוד שמתווה את הדרך הנכונה לשמירת המסורת וההלכה היהודית.

 

עובדה שנייה – אפשר ללמוד את הפרשה בכל מיני דרכים

אל תטעו לחשוב שניתן להכיר מקרוב בפרשת השבוע בימי שבת בלבד (בבית הכנסת). שכן, ניתן ללמוד אודות הפרשה באופן אישי תוך גלישה באתרי אינטרנט שמרכזים את המידע בנושא. אם אתם מעוניינים בלמידה שכזו, כדאי שתגלשו לאתר שנקרא מים לים – עולם של תוכן ויהדות, משום שזה נחשב לטוב ביותר בתחום. דעו שאפשר לרכז את הלמידה יחד עם חברים, שכנים או קרובי משפחה שמעוניינים גם כן להתקרב ליהדות ולהכיר את ההיסטוריה שאירעה לעם ישראל.

 

עובדה שלישית – פרשות השבוע מתאימות ללוח השנה העברי

אם יצא לכם לשמוע לאחרונה את פרשת השבוע בבית הכנסת, כנראה שמתם לב שיש קשר בינה לבין לוח השנה. כדאי שתדעו שאין מדובר בעניין מקרי. בחרנו להציג בפניכם כמה דוגמאות שימחישו את הקשר בין השניים:

  1. לפני תשעה באב נהוג לקרוא את פרשת השבוע (פקודי)שבה מופיעות המילים "איכה אשא לבדי". מדובר בקטע שמרמז על מגילת איכה שצפויה להיקרא בהמשך
  2. קריאת פרשת מקץ מתרחשת ברוב המקרים בחג החנוכה. מי שמכירים בפרשה זו מקרוב, יודעים שחז"ל מביאים שם הקשרים ברורים בין תוכן הפרשה לימי החג

 

עובדה רביעית – הפרשה נלמדת גם בימי חול

הידעתם? פרשת השבוע נקראת בשלמותה בבית הכנסת בתפילת השבת, אך זו לא הפעם היחידה שעוסקים בה. שכן, הפרשה נלמדת גם בימי חול, בתפילת השחרית. אם אתם רוצים להכיר בפרשת השבוע ולהעמיק בה באמצע השבוע, תוכלו להיכנס לאתר שהוצג בעובדה הרביעית, משום שזה מרכז את כל פרשות השבוע ומידע רלוונטי אחר.

 

מילים אחרונות לסיום

אלה היו 4 העובדות שאתם חייבים להכיר על פרשת השבוע. כעת אתם בקיאים בנושא, כך שנותר לכם רק להעמיק בלימוד הפרשות מעתה ואליך. נאחל בהזדמנות זו שתמצאו את הדרך שלכם להתקרב ליהדות ולהכיר בה מקרוב.

לימוד תורה

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא לימודים
מדריך
מסגרות לתעודות: מדריך

עבור אלה המבקשים לאחסן, להציג או לקדם הישגים אקדמיים או אישיים, מסגרות לתעודות הן כלי אידיאלי שיכול להוסיף נופך

קורס פייתון
מה זה קורס פייתון?

פייתון ידועה כשפת תכנות באמצעותה ניתן לקצר מאוד בשורות קוד על מנת להריץ תהליכי פיתוח שונים. הביקוש למתכנתים עם

תלמידה
מכללה או אוניברסיטה?

נכון להיום שוק העבודה תחרותי ביותר והביקוש לעובדים מיומנים גבוה. תואר אוניברסיטאי נדרש למגוון קריירות כגון רפואה, בריאות הנפש