רשימת השקעות קטנות ורווחיות שכדאי להכיר

ברוב המקרים שמדובר על השקעות קטנות, מדובר בהשקעות על סכומים של עולים על 150000 ₪ למרות שזה סכום לא מבוטל, תיקי השקעות רבים מנוהלים רק החל מ 300 אלף שקלים חדשים.

בעוד הריביות שהבנקים נותנים הן נמוכות מאוד, רבים נאלצים לצאת החוצה ולמצוא אפיקי השקעה אחרים שיניבו להם תשואת מכבודות, ויחד עם זאת אפיקי השקעה שניתן להיכנס אליהם גם עם סכומים קטנים.

בדרך כלל, מי שמחפש השקעות בסכומים קטנים הוא גם לא יכול להרשות לעצמו להיכנס להשקעות עם סיכונים גבוהים.

מה שגורם לכך, שלא מספיק שמדובר על סכום נמוך וגם התשואה שתגיע מהסכום הנמוך עם אחוזי רווח נמוכים לא תניב באמת תשואה.

לכן, החלטנו להביא לכם כמה סוגים של אפיקי השקעה בסכומים קטנים שבכל זאת יניבו לכם תשואה ולא יסכנו יותר מידי את הכסף שלכם.

 

רשימת השקעות בסכומים קטנים

השקעות בנדל"ן

שמדברים על השקעות, עולה השאלה האם השקעות נדל"ן יכולות להיות השקעות קטנות? התשובה לכך היא בהחלט כן.

היום קיימת האופציה לרכוש קרקעות חקלאיות אשר מיודעות להפשרה לצורך בנייה, קרקעות אלו נמכרות בסכומים נמוכים של מתחת ל 100 אלף ₪, והתשואה במקרה כזה אמנם היא תמומש רק לאחר תקופה ארוכה, אבל בהחלט היא בעלת סיכון הרבה יותר נמוך, במקרה הקיצוני ביותר אם לא תופשר ותאושר הבנייה, שווי הקרקע יעלה ותמיד ניתן למכור ולהחזיר את ההשקעה.

 

ניהול תיק השקעות

מכיוון ואין מדובר על סכום גבוה, כל אחד עם סכום כזה יכול לבנות לעצמו תיק השקעות אותו הוא ינהל באופן עצמאי.

יש להכיר מעט את תחום המניות והסחר, ומומלץ מאוד לפזר את ההשקעה על מספר אפיקים, בנוסף דרוש מעקב צמוד ומתמיד בכדי לוודא אם חלים שינויים בתיק, כמו כן חשוב להתנהל בתיק בהתאם לשינויים המתחוללים במשק בכל רגע.

דגש חשוב – ניהול תיק באופן עצמאי מתאים בעיקר לאנשים בעלי זמן פנוי רב, יכולת למידה עצמית ומחויבות אישית לבדיקת הנתונים המשתנים באופן תדיר.

 

קרן השקעות חברתית

היום קיימות לא מעט קרנות (ואפילו גם אפליקציות שעושות את זה) שאותן קרנות מאגדות יחד מספר אנשים שרוצים להשקיע סכומים נמוכים, יחד נוצר סכום מאוד גבוה להשקעה.

את הסכום הגבוה שנוצר להשקעה בונים לתיק אחד, שהאחוזים בתיק מתחלקים לפי סכום ההשקעה של כל אחד מהחברים בקבוצת ההשקעה.

היתרון הגדול ביותר שעומד באפיק זה של "השקעה חברתית" שכל משקיע קטן הוא חלק מקבוצה מאוד גדולה, הקבוצה הגדולה הזאת יוצרת כוח כלכלי גדול מאוד, הכוח הזה יכול לתת ביטחון לכל חברי הקבוצה שיכולים להרשות לעצמם לבצע השקעות בעלות סיכון גבוה יותר עם אחוזי רווח ותשואה גבוהים בהתאם.

אין לראות בכל הנאמר סוג של המלצה להשקעה, או לבחון אץ טיבו של כל אפיק השקעה, כל השקעה שתבוצע היא בהתאם לשיקול דעתו האישית של כל בעל ממון.

מדד נתוני ההשקעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram