נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

מה צריך לעשות כדי להצליח פרויקט תמא?

פרויקט תמ"א 38 הוא פרויקט מסובך שיש לבצע לאחר תכנון ומחשבה כדי להגיע לתוצאות אופטימליות לדיירים, הפרויקט שיכול להביא לשדרוג משמעותי ברמת החיים של תושבי הבניין דורש להצליח לעמוד בכמה וכמה אתגרים, אז מה צריך לעשות כדי להצליח פרויקט תמא?

 

תמ"א 38, איך מתחילים

ראשית, כדי להתחיל בפרויקט תמ"א 38 צריך לעמוד במספר תנאים ראשוניים שבלעדיהם אין אפשרות להוציא פרויקט אל הפועל, התנאי הראשון הוא שהבניין תוכנן לפני האחד בינואר 1980, המשמעות היא שגם בניינים שנבנו לאחר שנה זאת יכולים להיות מתאימים לפרויקט.

התנאי השני הוא ששטח הבניין הוא לפחות 400 מטר רבוע ושיש בבניין לכל הפחות 3 קומות, הסיבה שהקריטריונים לפרויקט כאלה היא שהמדינה מעוניינת לעודד התחדשות עירונית וחיזוק מבנים באמצעות תמ"א 38, המדינה התעוררה לפני מספר שנים וגילתה מציאות מבהילה שבה חלק גדול מאוד מהבניינים בישראל לא עומדים בתקנות בטיחות ברעידות אדמה.

לאור העובדה שחלק גדול מהבניינים בישראל נבנו בשנות החמישים והשישים בזמן העליות הגדולות, ולאור העובדה שלמדינה לא היה ממון מספק כדי להעמיד בניינים יציבים וחזקים חלק גדול מהבניינים הישנים בישראל ניצבים בפני סכנה ממשית בעת רעידת אדמה.

הפתרון שהמדינה מצאה כמתאים ביותר הוא פרויקט התמ"א, ראשית הוא אינו דורש מהמדינה השקעה עצמאית וכך פרויקט ממשלתי של חיזוק מבנים שיכול היה לעלות מיליארדים נמנע, שנית המדינה מאפשרת לאזרחים שלהם לשפץ את הבתים, לעיתים להרוס את הבניין הישן ולבנות אחד חדש במקומו ללא השקעה עצמית מצדם, הקבלנים שלוקחים את מלאכת הבנייה על עצמם מחזקים את המבנים בישראל ומצליחים להרוויח ממכירת דירות עודפות שהם בונים על גג הבניין הקיים, או שהבניין החדש מכיל כמות גבוהה יותר של דירות.

 

הערים המתאימות ביותר לפרויקט תמ"א

פרויקטי תמא 38 תל אביב נחשבים לפרויקטים המוצלחים ביותר, הן מבחינת היזם והן מבחינת הדיירים, לאור העובדה שמחירי הדיור בתל אביב גבוהים במיוחד יש ביקוש גבוהה יותר בעיר לביצוע פרויקטי תמ"א, הדיירים מצדם יכולים לקבל הטבות משמעותיות יותר מהקבלנים והקבלנים יכולים להנות מרווחים גדולים יותר.

באופן כללי פרויקטי תמ"א נחשבים למוצלחים יותר בעיקר בערים גדולות במרכז, כאשר גם ירושלים וחיפה חוות בשנים האחרונות פריחה בכל הקשור לפרויקט חיזוק המבנים הארצי.

 

הטבות לדיירים במסגרת פרויקט תמ"א 38

הדיירים יכולים להנות מהטבות רבות במסגרת פרויקט, בין ההטבות ניתן לציין מרפסות, תוספת ממ"דים, חידוש לובי, הוספת מעלית לדיירים, שיפוץ חיצוני של הבניין, הוספת מקומות חנייה ועוד.

בפרוקיטים שכוללים הריסה ובנייה מחדש הדיירים למעשה נכנסים לבתים חדשים לגמרי, כך הם יכולים להנות מתשתיות חדשות ומתקדמות שבבניין הקודם היו ברוב המקרים כבר מיושנות.

ישנן הטבות רבות לדיירים בפרויקט תמ"א, אם הבניין שלכם עומד בקריטריונים מומלץ לחפש חברה שמתמחה בחידוש מבנים במסגרת הפרויקט!

חדר בשיפוץ

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא נדלן