נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

ירידה בתפקוד המיני כתוצאה מדיכאון

אישה בדכאון עם הפנים לקיר

למי מאיתנו לא יצא להרגיש לפעמים מדוכדכים ועצובים ולהתלונן בפני הקרובים אלינו שאנחנו מרגישים מדוכאים? החיים כידוע אינם גן של שושנים, ורובינו חווים אירועים מעציבים בדרגה כזו או אחרת שגורמים לנו להרגיש עצבות או דכדוך. עם זאת חשוב לשים את האצבע אם מדובר בתחושות חולפות או במצב קבוע בו אנחנו מרגישים חסרי תקווה. אם אתה מרגיש כך, ייתכן מאוד שאתה סובל מדיכאון.

 

תסמיני דיכאון

דיכאון הוא הפרעה נפשית שעלולה לגרום לסימפטומים פיזיים ונפשיים רבים. התסמינים שעלול לגרום דיכאון יכולים להיות זמניים וקצרים או להימשך זמן רב. גברים, נשים וילדים עלולים לחוות תסמיני דיכאון בצורה ובאופן שונה:

 

תסמיני דיכאון בקרב גברים

בקרב גברים הסובלים מדיכאון נוכל למצוא תסמינים כגון שינויים קיצוניים במצב הרוח הכוללים כעס, עצבנות וחוסר שקט, אובדן עניין מפעילויות שנהנה מהם בעבר, מועקה וייאוש, עייפות מתמשכת, ירידה בתפקוד המיני וביצועים מיניים ירודים, התנהגות הרסנית כגון צריכת יתר של אלכוהול וסמים, קשיי ריכוז וירידה ביכולות הקוגניטיביות, מחשבות אובדניות בעיות בשינה וכן כאבי ראש ובעיות בעיכול.

 

תסמיני דיכאון בקרב נשים

בקרב נשים הסובלות מדיכאון נוכל למצוא תסמינים כגון עצבנות מוגברת ושינויים קיצוניים במצב הרוח, תחושת מועקה וייאוש, אבדן עניין בפעילויות שהיה בהן עניין בעבר והימנעות מפעילות חברתית, ירידה ביכולות קוגניטיביות, מחשבות אובדניות, בעיות שינה ותחלואה פיזית כגון ירידה באנרגיה, עייפות, כאבי ראש, התכווצויות שרירים ועוד.

 

תסמיני דיכאון בקרב ילדים

בקרב ילדים הסובלים מדיכאון נוכל למצוא תסמינים כגון שינויים קיצוניים במצב הרוח כגון עצבנות, בכי וכעס, תחושות תסכול, התנהגות מתריסה, מחשבות אובדניות, ירידה ביכולות הקוגניטיביות, בעיות שינה ותפקוד גופני לקוי.

 

מהם הגורמים לדיכאון?

דיכאון עשוי לנבוע ממספר גורמים ביולוגיים וגורמים הקשורים בנסיבות חיים:

 

גנטיקה

היסטוריה של דיכאון במשפחה מעלה את הסיכוי להפרעת דיכאון.

 

טראומות עבר

אירועים טראומתיים בחיים עלולים להשפיע על תגובות הגוף ללחץ וחרדה כך שיתפתח דיכאון.

 

מצבים רפואיים פיזיים

בריאות פיזית משפיעה על הבריאות הנפשית, וכך למשל מחלות כרוניות, כאבים, הפרעות קשה וריכוז וכן קשיי שינה עלולים להגביר את הסיכון לדיכאון.

 

שימוש בסמים ואלכוהול

צריכה מרובה של סמים ואלכוהול עלולה להגביר את הסיכוי לסבול מדיכאון.

 

גורמים נוספים

גורמים נוספים כגון הערכה עצמית נמוכה, רכיבים מסוימים בתרופות, היסטוריה אישית של מחלות נפש ואירועים שמגבירים תחושות לחץ וחרדה עלולים להגביר את הסיכוי לדיכאון.

 

חושדים שיש לכם דיכאון? אל תישארו עם זה לבד

כאשר אנחנו חווים מצב נפשי מסוים כמו דיכאון נדמה לעיתים ששום עזרה לא תסייע וזה פשוט המצב. עם זאת, אבחון נכון של הבעיה וטיפול מתאים יכולים לעשות פלאים. באתר קרש בריא תוכלו לקרוא על דיכאון והתסמינים לו וכן לקיים שיחת ייעוץ בטלפון ללא כל עלות או התחייבות.

איש בדיכאון בגלל תפקוד מני ירוד

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא למבוגרים
xl7 להורדה
מאיפה ניתן להוריד 7XL?

רוצים לדחוף את היכולת משחק שלכם אל הקצה? התחלתם לשחק פוקר לאחרונה ואתם רוצים לבדוק האם הרמה שלכם מספקת,