נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

גיליתם שיש טרמיטים בבית? כך זה יסתיים אחת ולתמיד

גיליתם שיש טרמיטים בבית_ כך זה יסתיים אחת ולתמיד

הטרמיטים הם מכה שדורשת הדברה. אז איך מזהים אותם בזמן? מדוע חשוב להדביר באזורים מסוימים כבר בשלב הבנייה? כיצד ניתן למנוע את הגעתם לבית? ואיך נפטרים מהם אחת ולתמיד? אנחנו כאן עם כל התשובות.

 

זיהוי הבעיה

הבעיה העיקרית עם טרמיטים היא שלרוב אין סימנים מקדימים לבעיה, אלא מגלים אותם  אחרי שהם כבר גרמו לנזק לבית. ישנם כמה סימנים שיכולים להעיד על הימצאותם, ויצריכו טיפול מיידי להרחקתם. כדאי לבדוק מאחורי ספות וארונות, שאין מנהרות חול שבנו הטרמיטים. הם מאוד רגישים לאור השמש, ולרוב יבנו את המחילות כדי לעבור דרכן. כדאי לבדוק גם בארונות המטבח, כי לעיתים אנשים חושבים שמדובר בסיבית, ואלו למעשה גם כן מנהרות של טרמיטים. דרך נוספת היא לבדוק את מצב המשקופים בבית, ולשים לב אם הם חלולים.

לעיתים קרובות טרמיטים מתגלים בעקבות הדברה שגרתית נגד חרקים בבית.

איך תדעו אם מדובר בנמלים או בטרמיטים? המחושים של הטרמיטים ישרים, בעוד שהמחושים של נמלים הם עם מפרק של 90 מעלות. בנוסף, הגוף של טרמיט מחולק לשני חלקים (ראש וגוף), ואילו הגוף של נמלה מחולק לשלושה חלקים.

זיהוי הבעיה

 

מה הם המקומות המועדים לפורענות של טרמיטים?

טרמיטים אוהבים לאכול עץ וחול, הם מתחפרים במחילות לפעמים עד עומק של 5 מטרים מתחת לבית. בתים ישנים בהם הבנייה נעשתה גם עם חול, עלולים להיות פגיעים לטרמיטים, וכך גם בתים שנבנו באזורים חוליים על שפת הים או בנגב. הדברת טרמיטים בבאר שבע לדוגמה היא אחת ההדברות המבוקשות ביותר.

 

להיפטר מטרמיטים באופן עצמאי

טרמיטים הם חרקים עם עמידות יוצאת דופן. התכשירים המוכרים כמו 300K לא יעילים כנגדם. בנוסף, רק אם קן הטרמיטים מצוי ישירות מתחת לבית שלכם, תוכלו באמת לפגוע בו באמצעים ביתיים, וגם אז תוכלו להיפטר רק מהטרמיטים שמעל פני הקרקע ולא מאלה שבקירות או במשקופים. תוכלו להשתמש בתרסיס שמן נים המכיל חומר הגורם לטרמיטים לשכוח לאכול ולהתרבות. תרסיס נוסף שעוזר הוא תרסיס חומץ מלימון.

 

הדברה מקצועית

כיוון שקן הטרמיטים נמצא עמוק מתחת לבית, ואת רוב הנזק הם מחוללים כאשר הם בתוך הקירות, הפתרון האמיתי הוא הדברה מקצועית. ישנן שתי שיטות להדברה מקצועית – הדברה בעזרת קידוח ברצפה והדברה ללא קידוח. מטרת ההדברה בקידוח היא להגיע ישירות לקן הטרמיטים ולוודא שהוא מחוסל בעזרת הזרקת החומר ישירות לאדמה. החיסרון הבולט של השיטה הוא הקידוח ברצפה. השיטה השנייה נקראת שיטת נמסיס – בשיטה זאת מציבים תחנות האכלה בבית, ובהן פיתיונות רעילים אותם הטרמיטים לוקחים לקן ובעזרתם כל הקן מחוסל.

 

סיכום

טרמיטים הם מהמזיקים הטורדניים והקשים ביותר להדברה. ישנן שיטות הדברה ביתיות אבל הן תלויות בגורמים רבים שלא תמיד בשליטתכם, כגון מיקום הקן והטרמיטים שבתוך הקירות. הדרך הבטוחה ביותר להיפטר מטרמיטים תהיה הדברה מקצועית.

הדברה מקצועית

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא הדברה
הדברת חרקים
הדברה ידידותית לסביבה

בשנים האחרונות התפתח שוק ההדברות האקולוגיות, וכיום הוא לוקח חלק נרחב בסוגי ההדברות הקיימות. אנשים כבר אינם מעוניינים בהדברות