השפעת הסכם השלום עם בחריין

לאורך שנים רבות בחריין הצטיירה עבור רבים מאיתנו כמקום מסתורי אי שם באזור חצי האי ערב, אשר מכיל מדבריות רבות, נפט ובני מלוכה עשירים. ב-  20 לספטמבר 2020, היחסים בין מדינת ישראל לממלכת בחריין הוסדרו באופן רשמי ועתה בחריין היא יותר מעוד מדינה ערבית מרוחקת שלעולם לא נזכה לפקוד, אלא הזדמנות של ממש. מהן אפוא ההשפעות של הסכם השלום בין ישראל לירדן? הכתבה הבאה תדון בכל אותם ההשפעות השונות של הסכם זה ותסביר מה המשמעות שלהן.

 

תיירות ונסיעות עסקים

הישראלים הם עם שאוהב לטייל ולנסוע לכל פינה על פני הגלובוס ובהתאם לכך, כל יעד חדש הוא ללא ספק סיבה למסיבה. פתיחת הגבולות עם בחריין משמעה עליית התיירות הישראלית בבחריין עצמה, הן של נסיעות לשם נופש והן של נסיעות עסקים. כמו כן, הסדרת היחסים עם בחריין יאפשרו לפתוח טיסות קונקשן דרך בחריין.

 

גיוס השקעות

בחריין התברכה בקיומן של עתודות נפט מכובדות בתחום השיפוט שלה. יחד עם זאת, בהשוואה למדינות אחרות באזור המפרץ הפרסי, משאבי הנפט של בחריין הם מצומצמוים יחסית. שילוב של עובדה זאת ושל העובדה שכיום קיימת מגמה כלל עולמים הדוחפת להעדפת שימוש במקורות אנרגיה מתחדשים (רוח, מים, שמש וכדומה..) על פני שימוש במקורות אנרגיה מתכלים (נפט, גז ועוד..) הביאו לכך שבחריין שואפת לגוון את הכלכלה שבה וכיום הכלכלה של בחריין צומחת בקצב מהיר ביותר. רקע זה הופך את בחריין למקום מצוין לגיוס השקעות בחברות ומיזמים חדשים.

 

אפשרות להקים סניפים מקומיים של חברות ישראליות בבחריין

בחריין כאמור, ידועה בכלכלה החופשית החזקה שבה. לאורך השנים בחריין עודדה חברות זרות רבות להקים סניפים בשטחה והתוצאה היא שכיום בחריין מהווה למעשה זירה בינלאומית תוססת. עד עכשיו אפשרות זאת הייתה פתוחה לחברות זרות בלבד אך עתה שהיחסים הדיפלומטים עם בחריין הוסדרו הקמת סניף מקומי של חברה בסביבה שכזאת עשויה להתגלות ככדאית במיוחד שכן הפוטנציאל לגיוס משאבים ויצירת שיתופי פעולה פוריים עם חברות בינלאומיות מובילות בתחומן הוא גדול ביותר.

באשר לאופן ההקמה והניהול של סניף זר של חברה, מומלץ להיעזר בשירותיה של חברה בינלאומית המחזיקה בידע מעמיק על דיני העבודה המקומיים בבחריין ותוכל לעזור ליזמים להנפיק את כל האשרות והאישורים הנדרשים על מנת שיוכלו להקים חברה בשטח שיפוטה של בחריין בהתאם לדרישות החוק המקומי.

כמו כן, חברות בינלאומיות שכאלו יכולות לסייע לאתר ולגייס עובדים מתאימים לצרכי החברה בעזרת שירותי מיקור חוץ בבחריין ואף לעזור בניהול שוטף של עובדי החברה בעזרת שירותי פיירול. במידה והמעסיק אינו מעוניין כלל להעסיק עובדים לצורך ביצוע משימה מסוימת חברות שכאלו יכולות לספק אף שירותי אוטסורסינג (Oursourcing)  לביצוע חד פעמי של משימות מוגדרות מראש.

להסדרת היחסים עם בחריין יהיו השפעות רבות במגוון תחומים. השפעות אלו יורגשו במיוחד בתחום העסקי וחברות ישראליות שישכילו לנצל שירותי כוח אדם יוכלו לבסס את מעמדם במדינה המרתקת הזאת.

 

הסכם שלום

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram