נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

מה עושים במקרים של הצפה במקלחת?

שלולית

לא אחת אנו נתקלים במקרים של הצפה במקלחת.

הרי השימוש בה הוא יומיומי והעומס יכול להיות גדול, לכן זו אחת מן התקלות הנפוצות ביותר בחדר האמבטיה ובמקלחת.

לעיתים, התקלה פשוטה וקלה להתמודדות ולעיתים מצריכה התייעצות עם איש מקצוע.

במאמר שלפניכם ננסה לעשות סדר ולהסביר מה עושים ואיך מתמודדים עם הצפה במקלחת.

 

מה בכלל הגורמים להצפה במקלחת?

ברוב המקרים, הצפה במקלחת מתרחשת בגלל סתימה. הסתימה מתרחשת לאור השימוש היומיומי והרציף שיש במקלחת, אשר גורם להצטברות מהירה של לכלוך ואבנית בצנרת ויכול ליצור סתימות באופן תכוף יחסית. הלכלוך שמצטבר הינו שאריות סבון, שיערות ועוד, אשר הופכים למעין חסם שמפריע למעבר המים בצנרת ומביע לסתימה ולהצפה במקלחת.

 

דבר ראשון שיש לעשות – פנו את המים העומדים ואת הציוד החשוב

קודם כל, חשוב לפנות את המים העומדים כתוצאה מההצפה או כל ציוד חשוב אחר שיכול להינזק כתוצאה מההצפה. לאחר שווידאתם שההצפה לא תגלוש לאיזורים אחרים מחוץ למקלחת וכי שום ציוד לא יפגע מכך, תוכלו להמשיך אל יתר הדברים.

 

דבר שני שניתן לעשות – לברר מה יכול לגרום להצפה

יש אנשים שמכירים את הנושא הזה יותר ויש אנשים שמכירים את הנושא הזה פחות. לכן, לאלו מבין הקוראים שפחות בקיאים בנושא, ניתן לפתוח את האינטרנט ולבצע מחקר קצר בשביל לנסות ולהבין מה הגורמים שיכולים להביא להצפה. בין האתרים שניתן לקרוא בהם על הצפות ובעיות צנרת ונזילות ניתן למצוא את אתר חברת אינפרטק בכתובת https://www.infratek.co.il ועוד אתרים נוספים. כך, בתור התחלה תוכלו לקבל מושג קטן לגבי המשך הפעולות שלכם לטיפול בהצפה.

 

דבר שלישי שניתן לעשות – להשתמש בפומפה

כאמור, רוב ההצפות נובעות מהצטברות של גושי סבון, שיער ועוד אשר חוסמים את הצנרת ופתח הניקוז. כתלות במיקום החסם, ניתן להשתמש בפומפה. כאשר החסימה שמביאה להצפה נמצאת קרוב באופן יחסי לפתח הניקוז, קרי לאמבטיה עצמה, ניתן להצמיד את הפומפה אל הפתח הסתום באופן שייצור וואקום בינה לבין הפתח, ולהפעיל לחץ ידני של יניקה ודחיפה על הפתח. כך, ככל שהחסימה נמצאת קרוב, ניתן יהיה לדחופה לעומק הצנרת ולפתוח את החסימה. המון תקלות נפתרות בדרך זו, ובכך נגמר הטיפול בהצפה במקלחת.

 

דבר רביעי שניתן לעשות – לקרוא לאיש מקצוע

במקרים שהחסימה איננה נמצאת קרוב לפתח הניקוז אלא עמוק יותר במורד הצנרת, או במקרים שבהם ההצפה אינה תולדה של חסימה אלא של תקלה מסוימת, מומלץ לקרוא לאיש מקצוע. איש המקצוע יבחן את ההצפה, את המקור שלה, ויבחר בדרך הטיפול המתאימה. בנוסף לידע ולניסיון שלו, איש המקצוע מביא עימו גם ציוד מקצועי שאינו נגיש לנו כאנשים ממוצעים, כדוגמת צינור קפיץ ספירלה ועוד, ובעזרת ציוד זה הוא יוכל לפתור את התקלה בקלות ובמהירות.

 

בית מוצף

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא הכל לבית
פינת ישיבה
עיצוב לחצר

המון ישראלים חולמים לגור בבית שיש לו חצר מהממת ופתוחה, שהילדים יכולים להנות ממשחקים בה ואפשר גם לארח בה

שתי בוקסות
איך לבחור רמקול איכותי

אין ספק, ממש לא פשוט לבחור רמקולים איכותיים שגם יהיו אמינים, גם ישמשו אותנו למשך שנים ארוכות וגם יהיו