נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

החלטה אמיצה

איש צף

להחליט לנפוש בארץ, בזמן שכל עם ישראל נוהר לחו"ל, זוהי החלטה אמיצה. אמיצה וחכמה ביותר.

בזמן שמחירי כרטיסי הטיסה וחבילות נופש בחו"ל מכפילים את עצמם כל רבע שעה בערך, לבחור לנפוש בארץ מצדיק את עצמו ממספר סיבות.

לבחור לנפוש זה להבין את ההיגיון מאחורי זה שמחירי הנופש בארץ הולכים להיות כדאיים במיוחד עכשיו. לבחור לנפוש בארץ זה להבין, שחוץ מלבקר בכל מדינה אפשרית, מוטב לנו להכיר מספיק טוב את הארץ שלנו לפני כן.

בקצרה, טוב עשיתם שבחרתם להישאר בארץ.

למתלבטים מבינינו הכנו מספר נקודות להשוואה, שישכנעו שלבחור לנפוש בארץ זו הדבר הנכון לעשות כרגע, בין אם מדובר בלבחור לאן בדיוק נוסעים לבין אם מדובר בלבחור מלונות במרכז.

 

 אהבת מולדת אל מול להכיר את העולם

כמובן שאף אחד לא ביטל את הצורך והרצון שלנו להכיר את העולם. לנסוע ולראות תרבויות אחרות, שונות משלנו, ללמוד מהן ואולי להביא גם משהו חזרה איתנו הביתה (לא, לא דיברנו על מגבות מבית המלון). סך הכל מדובר בדבר מבורך.

אבל, יש לנו נטייה לשכוח שלא חסרים פה מקומות מדהימים שטרם הכרנו ואולי כדאי שנגלה אותנו אנחנו ודור ההמשך שלנו.

בנוסף, גיוון תרבותי כמו שיש לנו בארץ, ארץ שאספה מגוון תרבויות ומגוון עדות, גיוון תרבותי שכזה נדיר למצוא בחו"ל.

 

 שבוע במלון בים המלח או שלושה ימים במלון בחו"ל

אתם תגידו ובצדק, שאתם עוד זוכרים טוב מדי את האופן שבו בתי מלון באילת, ללא בושה מעורבת בעניין, לקחו 15000 ₪ לסופ"ש מזוג הורים ושני ילדים. זה מרגיז, מכעיס, מרתיח ועוד כמה מילים שמתחילות באות מ'.

ולא, זה לא אומר שפתאום בתי מלון בארץ קיבלו מצפון, זה פשוט העניין שעכשיו, כאשר השמיים נפתחו וחו"ל חזר להיות רלוונטי מבחינת תושבי המדינה, בתי מלון בארץ חייבים לתת פייט לנהירה ההמונית לחו"ל. לשם כך הם יוצאים בדילים, הכל בשביל לא לאבד את הלקוחות שלהם.

ואנחנו, אנחנו סך הכל מרוויחים מהעניין, אם נדע להשתמש בו בצורה חכמה

 

 מטבע מקומי או מה שער יציג של היום

קודם כל בואו נגיד משהו על עניין שער החליפין. נכון, הבנתם כבר שאין דרך לא להפסיד כסף על עניין המרת המטבע. תמירו משקלים ליורו בכרטיס אשראי – ייקחו מכם עמלה, תרצו להמיר חזרה – השער יהיה שונה ונמוך בהרבה מאשר בהחלפה הראשונה. וזה תקף לא רק ליורו, אלא לכל מטבע חוץ.

אז מה הכיף? אם תישארו בארץ, לא צריך להמיר כלום. לוקחים את כרטיס האשראי שלכם, לא מנחשים מה השער היציג היום וכמה יעלה לכם להעביר עסקה וחוסכים לעצמכם שפע של כאב ראש. אנחנו מוכנים להישאר ולו רק בשל החלק הזה.

 

 איי דונט ספיק אינגליש או כמה טוב זה לדבר בעיברית

עכשיו בואו ניגש לעניין השפה, שהוא משמעותי ביותר. בצרפת עדיין מסרבים לדבר באנגלית, בגרמניה עושים את עצמם כאילו הם לא יודעים אנגלית (במקומות שהם לא ברלין) ובמדינות כמו הונגריה וצ'כיה ככל הנראה באמת לא יודעים אנגלית. במובן של בכלל. איזה אדיר זה שבארץ אתם הולכים לדבר בעיברית ותהיו חופשיים להבין כל תפריט ולהתבדח עם כל מלצר. כמה נוח.

 

 שיעור בקריאת מפות או "אני יודע יותר טוב"

מילה או שתיים על וויז, המושיע הפרטי שלנו, זה שמכיר כל כביש ויכוון אותנו בכל רגע שיתבקש. כן, גם בחו"ל זה עובד, אבל כמה זה נחמד שבארץ אתם לגמרי יכולים להתווכח עם הוויז ולהגיד שאתם יודעים טוב יותר מה הכביש שרצוי להשתמש בו ב11 בבוקר של יום שישי. בדיוק.

השתכנעתם כבר להישאר בארץ? עדיין לא? טוב בואו נוסיף לכם עוד סיבה כבונוס.

 

 נופים קסומים או איך לא ידענו כמה יפה פה

הסיבה המוצדקת ביותר להישאר הפעם ולנפוש פה. אנחנו בעונה הכי יפה שיש לארץ שלנו. החורף כבר מאחורינו ואנחנו טרם הגענו לחום של 38 מעלות בצל. מדובר בעונה האידיאלית ביותר לצאת לטיולים ברחבי הארץ.

ובואו נזכיר את העניין שיש לנו פה מגוון נופים להנות מהם. רוצים ירוק, שופע ופורח? סעו לצפון. רוצים ים? מרכז הארץ מחכה. נוף מדברי? פנו דרומה.

מיטה זוגית

 

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא תיירות
גשר
ביקור חוזר

לנו הישראלים, יש מספר יעדים שתמיד נמצאים בחיפוש מהיר בגוגל. אתם יודעים, אותם היעדים שביקרנו כבר אינספור פעמים אבל