דרכון פורטוגלי: תנאי זכאות

החל משנת 2015, יהודים מכל רחבי העולם יכולים להגיש בקשה לאזרחות פורטוגלית – אם יצליחו להוכיח שהם צאצאים של הקהילה היהודית במדינה.  רבים החליטו לנסות את מזלם, כדי לזכות בדרכון פורטוגלי, שמשמעותו היא גם אזרחות אירופאית, המאפשרת תנועה חופשית בין מדינות אירופה לכל צורך – טיול, עבודה, לימודים ומגורים. מאז, קמו להן לא מעט חברות המתמחות במתן סיוע לתהליך הזה.

 

מי יכול להיות זכאי לקבלת אזרחות פורטוגלית?

כל אדם שיכול להוכיח את הקשר שלו ליהדות ספרד, או פורטוגל, אם בתקופת הגירוש, לפניה, או אחריה וגם אם אבות אבותיו היגרו מפורטוגל, או ספרד למדינות, כמו תוניס, מרוקו, או לוב וכן למדינות אירופאיות כמו יוון והולנד ואפילו דרום אמריקה.

כלומר – כל מי שמוצא משפחתו מאחד האזורים הללו – יכול לבדוק את זכאותו, אך כדי להפוך את התהליך ליעיל ולהגדיל את סיכויי ההצלחה שלו – כדאי לשכור עורך דין לענייני הגירה.

 

עורך דין כזה, המתמחה בתחום הגירה, רילוקיישן ואזרחות זרה, יכול לסייע למעוניינים לבדוק את זכאותם לקבלת אזרחות פורטוגלית.

 

תנאי סף לקבלת דרכון פורטוגלי

  • הוכחה ליהדות
  • גיל 18 ומעלה
  • ללא עבר פלילי
  • אישור מהקהילה היהודית של פורטוגל, על כך שהמבקש הינו צאצא ישיר של המגורשים.
  • אפשר להגיש בקשה, גם אם הוריו וסביו של המבקש לא מתעניינים בנושא
  • ילד מתחת לגיל 18 יקבל אזרחות יחד עם הוריו, על פי תנאי ממשלת פורטוגל
  • ילד שנולד בפורטוגל, להורים שקיבלו אזרחות – יקבל אזרחות אוטומטית

 

מהם שלבי התהליך לקבלת אזרחות פורטוגלית?

  1. ריכוז מסמכים רלוונטיים
  2. הגשת המסמכים לקהילה היהודית בפורטוגל
  3. המתנה לאישור הקהילה

חשוב להגיש מסמכים מקוריים ורשמיים, חתומים על ידי נוטריון ומתורגמים לפורטוגזית. את המסמכים שולחים למשרד המשפטים של פורטוגל וממתינים לקבלת אישור אזרחות.

 

השלבים הראשונים להגשת הבקשה עשויים להיות מורכבים במיוחד, מפני שלא לכל אחד יש את המסמכים הדרושים בהישג יד ואלה חיוניים להוכחת הקשר הישיר לקהילות המגורשים, אבל אנשי מקצוע מומחים בתחום, יכולים להשיג את המסמכים האלה בקלות יחסית, על ידי שימוש באתרי אינטרנט רלוונטיים וכלים נוספים המסייעים בידם לקצר את התהליך באופן חוקי.

 

לסיכום – להפוך לאזרחים אירופאים עם דרכון פורטוגלי

מכיוון שמדובר בתהליך פשוט וקל יחסית ואפשר גם לקבל סיוע מקצועי, שיקצר את ההליך ויקל על הבירוקרטיה – קבלת זכאות לאזרחות פורטוגלית יכולה להיות קלה מתמיד וכל מה שעליכם לעשות הוא להרים טלפון לאנשי המקצוע הרלוונטיים ולהתחיל בתהליך.

דרכון זר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram