נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

ביקור חוזר

גשר

לנו הישראלים, יש מספר יעדים שתמיד נמצאים בחיפוש מהיר בגוגל.

אתם יודעים, אותם היעדים שביקרנו כבר אינספור פעמים אבל תמיד כיף לנו לחזור אליהם, למקרים שאנחנו רוצים פשוט חופש טוב.

אחד כזה שכולל בתי קפה שאנחנו כבר מכירים ואוהבים, מסעדות שניסינו והתלהבנו, רחובות אהובים ואהובים פחות.

הכל בשביל לתת לנו את ההרגשה, שאומנם יצאנו לחופש אבל אנחנו עדיין באזור הנוחות שלנו.

אנחנו אוהבים במיוחד את ספרד ואת אנגליה, וגם צרפת, גרמניה הם חלק מהרשימה של יעדים שאנחנו מרבים לבקר. אבל לפעמים גם במקום אהוב ומוכר, אנחנו רוצים למצוא גיוון, פרספקטיבה שונה. ובדיוק פה אנחנו באים לעזרתכם – להראות לכם נקודת מבט שונה, חדשה ומפתיעה על אותם המקומות האהובים.

 

 מי הכי יפה בעולם?

ללא צל של ספק, אנחנו מדברים על העיר המתויירת בעולם  – פריז (השנה היא רק השלישית בדירוג, אבל זה לא באמת מורידה ממנה את תואר הכבוד). אבל אתם, כבר התעייפתם מלהסתובב סביב מגדל אייפל, לטייל הלוך וחזור על שאנז אליזה ולהצטלם בעודכם מחזיקים את הפירמידה של הלובר. אנחנו נספר לכם מה אתם מפספסים.

 

אופרה גרנייה

אם לדבר רק על המבנה, הרי שמדובר ביצירת אמנות של ממש. אבל נעזוב את החיצוניות, אתם חייבים לבקר בפנים. כסאות קטיפה אדומה, פסלים והמון מהם, נברשות ענק – כל זה מחכה לכם כשתיכנסו.

אתם צודקים, אם תגידו שבדקתם והכרטיס הוא יקר, אבל מה שצרפתים מסתירים מכם זה ששעתיים בערך לפני מופעים מסוימים (כמו מופע של יום ראשון בצהריים), קופות מוכרות כרטיסים מוזלים. איפה הקאץ' אתם שואלים? לא לא, אתם צודקים, חייב להיות הרי משהו. מדובר במושבים ששדה הראייה שלהם לכיוון הבמה מוגבל, מושבים על מרפסות צדדיות וכדומה. אבל האם זה משנה? הרי הגעתם בשביל משהו אחר. אגב, את השירה, הרי מדובר באופרות, תשמעו לא משנה מה.

 

תעלת סן מרטן

את סיין כולם מכירים ורובכם בטח הפלגתם עליה לפחות פעם אחת. אנחנו נספר לכם על מקום ששמור יותר למקומיים. תעלת סן מרטן היא תעלה שנוצרה ביד אדם, בעלת מספר מפלסים ואפילו מנהרה תת קרקעית. גדות התעלה, או יותר נכון השכונה שבה התעלה נמצאת, הייתה בעברה הלא רחוק, שכונה ענייה ולא סופר סימפטית. כרגע המצב שונה, היא הפכה להיות מקום טרנדי וצעיר, עם בתי קפה, ברים , מסעדות והמון חבר'ה צעירים שמגיעים בימים חמים (וגם חמים פחות) לעשות פיקניקים על גדותיה.

אם כל זה לא מספיק לשכנע אותכם, אז תוכלו גם לעשות סיור ימי, שכולל הפלגה בתוך התעלה ואף ירידה לתוך המנהרה התת קרקעית, שנעשית בצורת ירידה של כמה מפלסים והכל מתאפשר באמצעות מערכת סכרים מיוחדת. תאמינו לנו שגם לצפות מהצד על פעולת הסכרים זה דבר מהנה מאוד.

 

קיר האהבה וגדר שלמה מלאה במנעולי אהבה במונמארטר

כיאה לעיר האהבה, היא לא יכולה בלעדיה. ונכון שלפני כמה שנים חלק מגודר של גשר אחר קרס, בגלל הכובד של מנעולי האהבה המפורסמים ומאז נאסר לשים אותם על אותו הגשר, אבל שום דבר לא יעצור את האהבה והמנעולים תוכלו למצוא עכשיו על מונמארטר.

עכשיו ברשותכם, נעזוב את צרפת וניסע קצת לשכנתה, גרמניה.

 

קלן

כמובן שהעצירה הראשונה תהיה בכנסיה הגותית, הלא היא Dome המפורסמת. מדובר ביצירת פאר של בנייה בסגנון זה ואין אדם שנשאר אדיש למראה המונומנטלי שלה.

 

ארמון נוישוונשטיין

רוצים לבקר בארמון קסום? דרככם סלולה לארמון זה. מבנה בצבע לבן, שמעוטר בגג בצבע ירוק. לא זה אפילו לא ירוק, זה צבע ברקת. הארמון מרגיש כאילו נלקח מסיפורי אגדות שהקריאו לנו בילדות והיער מסביב רק מוסיף לכל המסתורין.

 

גשר מים במגדבורג

מקום שבוודאות לא ראיתם כמותו לפני. מדובר בגשר, יותר נכון מחלף בעל שני מפלסים, ששניהם זה בעצם מים. הוא נבנה על מנת לאפשר לספינות ואוניות רבות שעוברות באזור, לעבור בקלות גדולה יותר. על הגשר העליון ישנו מסלול הליכה שיאפשר לכם לצפות בשידור חיי במעבר הספינות עליו.

גם אם אתם רגילים לבקר בצרפת ובגרמניה, באנגליה ובספרד בקצב של שלוש פעמים בשנה, תמיד מחכים לכם עוד הרבה מקומות, שטרם הגעתם אליהם.

מגדל

 

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא תיירות
איש צף
החלטה אמיצה

להחליט לנפוש בארץ, בזמן שכל עם ישראל נוהר לחו"ל, זוהי החלטה אמיצה. אמיצה וחכמה ביותר. בזמן שמחירי כרטיסי הטיסה