נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

ביטוח רכב

ביטוח רכב 2

אחרי התלבטות לא קצרה הגעתם למסקנה שאתם רוצים לקנות רכב חדש? ואולי זה הרכב הראשון בחייכם? אם כך, חשוב שתדעו שמבחינה כלכלית ההוצאות שלכם לא כוללות רק את קניית הרכב עצמו אלא הרבה מעבר לכך. אחת מההוצאות שאי אפשר להתעלם מהן זו ההוצאה על ביטוח רכב, שכן ביטוח כזה הוא הבסיס ליציאה לכביש, היום אסור לצאת לנהיגה ללא ביטוח. כפי שאתם בוודאי יודעים, ישנם שלושה סוגים של ביטוחים והם: ביטוח חובה, ביטוח מקיף וביטוח צד ג'. רוב האנשים בארץ בוחרים לעשות את כל הביטוחים שצריך לרכב, פשוט כי אין לדעת מה יקרה לנו והדבר האחרון שאתם רוצים זה למצוא את עצמכם בצרות כלכליות בגלל הרכב. אומנם זה נכון שהמצב האידיאלי הוא לנהוג בבטחה ובצורה זהירה, אך כל אחד מאיתנו, לעצרנו הרב, עלול להיות מעורב בתאונות. לכן חשוב לעשות ביטוח שיהיה כמה שיותר מקיף כי בצורה כזאת לפחות עם הצד הכלכלי של הדברים לא תצטרכו להתמודד לבד.

ביטוח רכב

מה משפיע על מחיר פוליסת הביטוח?

סביר להניח שגם לכם זה כבר קרה שישבתם עם חברים, דיברתם על העלויות של ביטוחי הרכב וגיליתם שיש הבדל מהותי בין אדם אחר לאחר. חשוב לדעת שזה נכון וכי ישנם כמה פרמטרים מהותיים שישפיעו על השאלה כמה תשלמו על ביטוח רכב והם:

  1. גיל הנהג: האם מדובר על נהג חדש או על נהג עם שנים רבות של ניסיון?
  2. העבר שלו כנהג: האם הנהג היה מעורב בתאונות רבות בעבר או שהוא מעולם לא הפעיל את הביטוח?
  3. הרכב: האם מדובר על רכב חדש מהניילון או על רכב ישן במיוחד?
  4. חברת הביטוח: לאיזו חברת ביטוח פונים ועל איזו עסקה חותמים איתה.

בימינו, כאשר ניתן לעשות השוואות בין ביטוחים לרכב בקלות רבה, חבל יהיה לא להשתמש בפונקציה הזאת. למעשה אתם אפילו לא צריכים לצאת מהבית כדי להשוות מחירים של ביטוח רכב שכן יש היום כלי שנקרא מחשבון ביטוח והוא זמין עבור כולם אונליין. כלי זה דומה לכלי האחרון שהושק – הר הביטוח. תוכלו להכניס אל המחשבון הזה את כל הנתונים שידרשו מכם ומייד תקבלו את השוואת המחירים בין חברות הביטוח השונות. לכן הגיע הזמן שנשים סוף לימים שבהם כל אחד מאיתנו שילם מחירים מופקעים על ביטוח רכב, כי למה לא לעשות השוואה אם ניתן לבצע זאת בקלות רבה?

 

מה מציעה לכם חברת הביטוח?

עוד דבר שכדאי לקחת בחשבון כשמדברים על ביטוח רכב, זו השאלה מה בדיוק מציעה לכם חברת הביטוח שאליה אתם פונים? כלומר, מעבר לשאלת מחיר הפוליסה, כדאי יהיה לבדוק גם ממתי חברת הביטוח קיימת, האם היא מאוד וותיקה או לא? האם הלקוחות האחרים שלה ממליצים עליה בחום? האם מדובר על אחת מחמש חברות הביטוח הגדולות ביותר בישראל או שאתם מעדיפים דווקא להיות לקוחות של חברה קטנה יותר? הנקודה הנוספת שיש לקחת בחשבון זו השאלה תוך כמה זמן תקבלו מענה, תגובה וסיוע ברגע האמת. כלומר, איש לא רוצה להגיע למצב שבו הוא יצטרך להפעיל את הביטוח שלו לרכב, אך זה ברור שזו סיטואציה שבה כל אחד מאיתנו עלול למצוא את עצמו. לכן חשוב לבדוק תוך כמה זמן חברת הביטוח תיתן לכם מענה ועל כמה עומד גובה ההשתתפות העצמית. חשוב לדעת שיש לכם אל מי להתקשר ברגע האמת ולדעת שיש מי שיוכל לסייע לכם, שלא תגיעו למצב שאתם צריכים לפנות אל עורך דין אורדן. לכן כדאי לבדוק כמה שיותר מידע אודות שתיים-שלוש חברות ביטוח שאצלן תרצו לעשות ביטוח רכב לכמה שיותר שנים.

המאמר מוגש בשיתוף חוי ארנפלד.

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא ביטוחים