נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

איפה עדיף להשקיע- בקרן השתלמות או בקופת גמל להשקעה?

גרף נתונים

התחום הפיננסי בחיינו, הוא תחום חשוב כל כך, ובעיקר בתקופה הנוכחית, בה כולם מעוניינים להרוויח כסף, והרבה.

בעידן שלנו, ילדים מגיל קטן מעוניינים להרוויח כסף, ולאט לאט להפוך עצמאיים.

על כן, חשוב מאוד להסביר לתלמידי התיכון, את הנושאים הרלוונטים הללו, כגון,  קרן פנסיה, קרנות השתלמות, קופות גמל, ותוכניות חיסכון.

אם גם אתם, רוצים לדעת מה פירוש כל המושגים האלו, ומה הכי כדאי לכם לבחור, הגעתם למקום הנכון.

 

קופת גמל

דבר ראשון, עליכם להבין מהי קופת גמל. קופת גמל, היא מעין תוכנית חיסכון, או יותר נכון מעין קופת חיסכון. קופת גמל יכולה להיות, קרן פנסיה, קרן השתלמות, ביטוחים שונים, ועוד. קיימות קופות גמל, אשר אינן מכוונות לטווח ארוך, אלא משמשות לחיסכון לטווח קצר.

 

קופת גמל להשקעה

סוג אחד של קופת גמל, נקרא קופת גמל להשקעה. קופת גמל זו, מתאימה לכל אדם אשר מעוניין לחסוך, עד גיל הפרישה. את הכסף מהקופה הזו, ניתן למשוך בכל שלב בחיים, ללא קנסות, או תנאים שונים אחרים. עם זאת, יש עליכם לשלם תשלום מס על הכסף שנצבר, אשר לרוב גובהו יהיה עשרים וחמישה אחוזים, מהרווח הקיים בקופה. לעומת זאת, אם תבחרו למשוך את הכסף, לאחר גיל הפרישה, תקבלו הנחה משמעותית על תשלום המס, אותו אתם מחוייבים לשלם.

 

קרן השתלמות

קרן השתלמות, היא סוג של קופת גמל, המשמשת כיום כתוכנית חיסכון, לטווח בינוני. במקור, נועדה הקרן לשמש את העובדים, על מנת לממן השתלמויות, והעשרות שונות, כמו כנסים מקצועיים, ולימודי המשך. תוכנית זו, היא התוכנית היחידה כיום, שלא מיועדת לטווח ארוך, ולא משלמים עליו מס. לכסף אותו אתם צוברים בקרן, אין מגבלות שימוש וניתן לנצל אותו, לכל מטרה וצורך. מסיבה זו, הפכה דרך זו לקופת חיסכון שכיחה מאוד, אשר נטולה ממס, ומשומשת לכלל הצרכים שלכם.

 

מה מחייב החוק

על פי החוק, מחויב המעסיק, להפריש כספים לקופת גמל להשקעה. מעסיק, שאינו מפריש כספים לקופת גמל, עובר על החוק. לעומת זאת, אין בחוק חובת הפרשה של המעסיק, לקרן השתלמות. עם זאת, ישנם מגזרים המחייבים מעסיקים להפריש לקרן השתלמות. חשוב לדעת, כי עובד שכיר,  שמעסיקו אינו מחויב לבצע הפרשות לקרן השתלמות, אינו יכול לפתוח בעצמו קרן השתלמות. בנוסף, אינו יכול להפקיד בעצמו, כספים לקרן השתלמות קיימת כשכיר, אם המעסיק אינו מפריש את חלקו.

 

מה עדיף?

אם אתם רוצים ללכת על בטוח, עדיף לכם לבחור, בקופת גמל להשקעה. זאת, מכיוון שחובת ההפרשה חלה על המעסיק, ואין לכם צורך לדאוג לזכויות שלכם. לעומת זאת, לקרן השתלמות קיים יתרון גדול, שכן, אדם בעל קרן השתלמות, פטור ממס על הוצאת הכספים מהחיסכון. לכן, אם יש לכם זמן פנוי, ואתם מבינים בנושא הפיננסי, כדאי לכם לשקול להשקיע בקרן השתלמות.

 

שטרות

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא פיננסים